Vásároljon magyar igazolvány


Jelenkezés módja
Csak állandó személyi igazolvány igényelhető, személyi igazolványt csak magyar állampolgárok igényelhetnek a Főkonzulátuson. Ideiglenes személyi igazolvány igénylése nem megoldható.
Személyes adatok megváltozása, érvényességi lejárta, ténybeli tévedés, illetve a kártya elvesztése, ellopása, megsérülése, megsemmisülése esetén az állandó személyi igazolvány megújítható vagy kicserélhető.
A lejáró személyi igazolvány legkorábban hatvan nappal a lejárat előtt újítható meg.
Személyi igazolványigénylést csak előre egyeztetett időpontban lehet benyújtani. Az online foglalási rendszer segítségével időpontokat egyeztethet.
Az időpont egyeztetés és az online foglalási rendszer használata ingyenes.
A személyi igazolványt magyar állampolgárok, valamint „bevándorlók, letelepedett személyek, menekültek vagy kiegészítő védelemben részesülők” igényelhetik. A tengerentúlon tartózkodó magyar állampolgárok 2016. januártól igényelhetnek személyi igazolványt. Ideiglenes személyi igazolványt biztosítanak a jogosult személyazonosító igazolványt igénylőknek, amennyiben az igényléskor a személyazonosságukat igazoló hivatalos okmány hiányzik; „részt vevő hatóság vagy konzuli tisztviselő” azonban nem adhat ideiglenes személyi igazolványt az állandó személyi igazolványt kérelmezőnek. Az állandó személyi igazolvány megszerzéséhez bevándorlóknak vagy „letelepedett személyeknek, menekülteknek és kiegészítő védelemben részesülőknek” kell jelentkezniük; mindazonáltal olyan védett személy vagy menekült, aki „alapított státuszban” részesült
Személyi igazolvány igényléséhez szükséges dokumentumok
Az ebben a részben található információk a KEKKH weboldaláról származnak:
A személyi igazolvány iránti kérelemhez mellékelni kell állandó személyi igazolványt, „vagy egyéb érvényes, … személyazonosságot igazoló okmányt”, amely érvényes vagy az igénylés időpontját megelőző évben volt érvényes. Azok a kérelmezők, akik nem rendelkeznek ilyen dokumentumokkal, a következőket nyújthatják be:
- ha orvosi címet kívánnak igénybe venni, és ez az orvosi cím nincs bejegyezve a személyi adat- és lakcímnyilvántartásba, az orvosi cím használatára való jogosultságot igazoló okiratot, valamint külföldön adományozott orvosi cím esetén a honosítást igazoló hivatalos okiratot. , vagy az előbbiek hiteles másolatai;
- külföldről magyarországi letelepedési szándékkal hazatérő magyar állampolgárok vagy külföldön élő magyar állampolgárok esetében a [PIN]-kódot és a lakóhelyüket igazoló hivatalos okmányokat[;]
- bevándorló vagy menekült kérelmező, illetve kiegészítő védelemben részesülő, illetve megállapított jogállású kérelmező esetén a bevándorlási engedély, a menekült vagy kiegészítő védelmi jogállást, illetve a megállapított jogállást igazoló okmány, valamint a [PIN]-t és a tartózkodási helyet igazoló hivatalos okmány. rezidencia[;]
- menekült vagy kiegészítő védelmi jogállású kérelmezők esetében – ha ez az első személyi igazolvány – fénykép, amelynek hátoldalán az idegenrendészeti hatóság feltünteti az érintett személyt elismerő hatósági határozat számát. menekült vagy kiegészítő védelemben részesülő személy, és pecséttel és aláírással igazolja, hogy a fénykép megegyezik a menekültnek vagy védett személlyel elismert személlyel.
Ha a kérelmezőnek nincs érvényes személyi igazolványa vagy más személyazonosságát igazoló okmány, a kérelemhez születési [vagy] házassági anyakönyvi kivonatot kell mellékelni. Amennyiben az a kérelmező, akinek születését és/vagy házasságát Magyarországon anyakönyvezték, nem tudja bemutatni születési vagy házassági anyakönyvi kivonatát, az „intéző hatóság” felveszi a kapcsolatot az illetékes anyakönyvvezetőkkel.
A külföldön élő, „honosítással vagy újrahonosítással” magyar állampolgárságot szerzett kérelmezőknek az első személyi igazolvány iránti kérelmükhöz be kell nyújtaniuk a „természetes személyazonosító adataikra”, különösen a hivatalos okmányon feltüntetett névre vonatkozó nyilatkozatot, amely „igazolja [ hogy] [PIN-kódjuk] és lakóhelyük” megegyezik a „nyilvántartásba vagy a honosítási okiratba bejegyzett névvel, beleértve a névváltoztatásukat”.
A cselekvőképtelen kérelmező a fenti iratok mellett benyújthatja a bíróság jogerős, gondnokságot megállapító határozatát, valamint a gyámhatóságnak a törvény előtti képviseletet igazoló, jogerős határozatát, valamint a gyámság személyazonosságát igazoló dokumentumokat. jogi képviselő.
Ha a kérelmező „cselekvőképtelen” kiskorú, és a kérelem benyújtásakor csak az egyik szülő van jelen, a másik szülő vagy törvényes képviselő nyilatkozatát is be kell nyújtani, amely hozzájárul a kérelmező személyi igazolványának kiállításához. A jóváhagyó nyilatkozatot „bizonyító erejű magánokiratban” kell kiállítani, vagy azt megelőzően kell megtenni:
- közjegyző;
- „gyermekvédelmi és gyámügyi kérdésekben a települési és megyei kormányhivatal képviseletében eljáró járási (fővárosi) hivatal”;
- a büntetés-végrehajtási intézet vezetője;
- konzuli tisztviselő;
- „a kijelölt kormányhivatal”; vagy
- „a nyilvántartást vezető szerv vagy járási hivatal”.
A személyi igazolvány kiállításáért felelős hatóság kérheti a kérelmezőtől a PIN kódot és a lakóhelyet igazoló hivatalos okmányon (Magyarország nda) feltüntetett PIN kódot.